Vücut kitle endeksi bizim kilosuz konforlu bir hayat yaşamımız için hesaplanmak gerekir. Sağlık bakanlığının ortalama kadın, erkek, kız ve erkek çocukları için ölçüleri vardır.  Vücut kitle endeksi 20-25 arası son derece sağlıklı bir kiloda, 25-30 arasındakiler standarttın hafif üstündedir. 30-35 arası ise son derece risk arz eder! Çünkü bu grup obezdir.  Kalori ihtiyacımızda kendi vücut kitle endeksiyle göz önünde bulundurarak hesaplayacağız. En önemli püf nokta ise günlük ne kadar kalori yakıyoruz? Bunu hesaplamak için ise formülü şudur: Erkek 66+(13.75 x kilo) +( 5+ boy)- (6.8 x yaş), kadın ise 665+(9.6 x kilo) +(1.7+boy) -(4.7 x yaş)’ dır. Bu hesaplamalardan sonra günlük kaç kalori alabileceğiniz ortaya çıkar.

 

     Kuruyemişi günlük olarak alacağınız kalorileri tamamlama için devreye girer. Kuruyemiş çeşitleri günlük protein, karbonhidrat, lif, kalori, vitamin ve mineralleri karşılamak için bir cevherdir. Özellikle en taze kuruyemiş tükettiğimizde kilo almak veyahut kilo vermede hesapladığınız günlük kaloriyi matematiğine karşılık verir. Maksul Kuruyemiş’in kuruyemişlerin değerlerini incelersek: 

 

100 gr /

Kuruyemiş çeşidi

 

     FINDIK

 

     CEVİZ

 

     BADEM

 

     KAJU

 

KALORİ

 

         628 kcal

 

   654 kcal

 

    570 kcal

 

     553 kcal

 

PROTEİN

 

         15 gr

 

       15 gr

 

      18.7 gr

 

     18 gr

 

KARBONHİDRAT

 

         17 gr

 

       14 gr

 

      3.7 gr

 

     30 gr

 

DOYMUŞ YAĞ

 

         61 gr

 

       65 gr

 

     54.1 gr

 

      44 gr

 

      Maksul Kuruyemiş’in hazırladığı bu tabloya göre kuruyemişi günlük kaç kalori tüketmeliyiz cevabını karşılığını bulabilirsiniz. Bu tablo en taze kuruyemişe göre hesaplanmıştır. Kilo almak ile vermek veyahut formunuzu korumak için kuruyemiş çeşitlerimiz mevcuttur. Kuruyemiş sipariş vererek hijyen içinde adresinize getirelim. Kuruyemişi günlük kaloriniz ile tüketin oboziteye savaş açın!