Besinlerin günlük ne kadar ve hangi saatlerde tüketmemiz çok önemlidir. Çünkü fazla tükettiğimiz zaman yağlanma riskleri ortaya çıkarır. Tatbikîde tükettiğimiz besinlerinde saatleri önemlidir faktördür. Kalorimizi günlük ihtiyacımıza göre hesaplayıp; eşit şekilde günlük ana ve ara öğünlere göre dağıtmalıyız.  Böylece proteinleri, karbonhidrat, yağlar, lifler, vitamin ve mineralleri çok sağlıklı bir şekilde alacağız. Genellikle yaptığımız en büyük hatalardan biri ana öğünlerimizde çok fazla besin tüketip ara öğünleri es geçmekteyiz. Maksul Kuruyemiş, bu konu hakkında yaptığı araştırma ve önerileriyle öğünlerinizi kalitesini artırıp ideal kilo seviyenize hızlıca erişin.

 

     Günlük olarak iki ara öğün eklemek bizi tokluk seviyesini artıracak hem de gereken almamız gereken besin içeriklerini karşılayacak. Ara öğünlerimizde en taze kuruyemişler tüketmemiz su içmek gibi önemlidir. Stabil tüketimim yerine ise kuruyemiş çeşitleri ile daha zengin protein, lif, kalori, lif vücudumuza nüfus eder. Günlük ne kadar kuruyemiş tüketmeliyiz sorusunun cevabı bireyin bir avuç dolusu kadar tüketmelidir. Yapılan araştırmaya göre 17:00 kadar kuruyemiş tüketmeliyiz. Maksul kuruyemişleri günlük düzenli olarak tükettiğimizde yararları şunlardır:

 

ü  Kan şekeri ve basıncını düzenlerler.

ü  Kalp krizi riskini düşürürler.

ü  Zinde kalmamızı sağlarlar.

ü  Ruh sağlımızı olumlu yönde etkilerler.

ü  Kuruyemiş çeşitleri iyi bir antioksidan oldukları için vücuttan ödem atar.

ü  Kilo almamızı ve vermemizde yardımcılar

ü  HDL kolesterolü artırırlar.

ü  Kötü kolesterol ola LDL düşürürler.

ü  Bağışıklık sistemini güçlendirirler.

ü  En taze kuruyemişlerde kalsiyum zengini olduğu için kemik sağlığımızı güçlendirir.

ü  Alzheimer hastalık riskini düşürürler.

 

     Maksul kuruyemiş, yaptığı araştırmalarda sağlıklı beslenmenin kapısını araladık. Ara öğünlerde düzenli kuruyemiş çeşitleri ile güçlendireceğiz. Günlük olarak bir avuç olarak saat 17:00 geçirmeden tüketeceğiz. En taze kuruyemişlerle günlük protein, lif, kalori, karbonhidrat vitamin ve minareleri karşılayacağız. Kuruyemiş siparişleri ile sağlığına sahip çık!