Ramazan ayı oruç ayıdır. Oruç, İslam’ın beş temel vazifesinden biridir. Günlerin uzamasıyla oruç tuttuğumuz saatlerinde açlık olağan bir insan halidir. Nefsimizi terbiye ettiğimiz bugünlerde oruçta tok tutan besinlere yönelmekteyiz. Keza gün içerisinde kaybettiğimiz vitamin, minareleri, proteini karşılanması da istiyoruz. Maksul Kuruyemiş’in Ramazan ayı boyunca çok önemli tavsiyeleri var. Kuruyemiş çeşitleri on bir ayın sultanı Ramazan-ı şerif boyunca kaybettiğiniz vitamin ve minareleri karşılayacak gün boyunca tok ve dinç kalacaksanız. En taze kuruyemişlerle zengin lifleri ile oruç tutuğunuz vakitlerde açlık hissiniz ortadan kaldıracaksınız. 

BADEM

Diyet listelerinin vazgeçilemez kuruyemiş çeşididir.  

Hem bel bölgesindeki yağları yakar hem de içeriğindeki lifler ile tokluk hissiyatı uzun saatler boyunca devam eder.


 HURMA

Hurmanın yararları saymakla bitmez.

Lif zengini olmasıyla midede uzun süre kalıp tokluğunuzu uzun süre sürdürmektedir.

Vücutta demiri arttırdığı için metabolizmayı çalışma hızını arttırır. Bu sayede yağ yakmayı hızlandırır. 

Ramazan boyunca kilo dengenizi koruyacaktır.

Oruçta tok tutan besinlerin başında gelen hurma sinir ve stresinizi de yatıştırır.


  KURU KAYISI

Kuru kayısı diğer bir adıyla gün kurusu oruçta tok tutan kuruyemişlerdendir. 

İçeriğinde yüksek lif ve posası sayesinde tokluğunuz kat kat artacak ve gün içerisinde kaybettiğiniz enerjiyi, vitamin ile minareleri geri kazandıracak.

Sindirim sisteminizin rahatlamasını olumlu etkilerken fazla kilo almanızı engelleyecek.


     Ramazan boyunca kuruyemiş çeşitleri ile kuru meyveler önem arz etmektedir. Oruçta tok tutan besinlerin başında gelir.  Ramazan ayında da kuruyemiş siparişi verebilirsiniz. Maksul Kuruyemiş, hijyen içinde evinize kadar ulaştırmaktadır. Maksul Kuruyemiş ailesi olarak Ramazan ayının bolluk bereketi üzerinizde olsun!